Jazz Tibet Club
ZÁBAVA

Jazz Tibet Club
Sokolská 48, Olomouc Navigovat Navigovat


Telefon: +420 777 746 887
E-mail: club@jazztibet.cz
Web: www.jazztibet.cz

Jazz Tibet Club je legendární olomouckou scénou, v níž se pojí hudební klub s restaurací a také unikátní génius locí. Vlídnou, domáckou atmosférou a dřevěným interiérem přípomíná proslulé irské puby. V unikátním prostředí se tu konají koncerty špičkových kapel a hudebníků z celého světa, jejichž pojítkem je kvalitní hudba a poctivý přístup k ní.

Navzdory svému názvu však klub není zdaleka jen výhradně jazzovou scénou. Žánrově nespoutaná dramaturgie se zaměřuje na autentický projev a autorské sdělení a limituje se pouze charakterem prostoru. V programu klubu se tak vedle jazzu, rocku, blues či folku a jejich kombinací objevuje i alternativní hip hop nebo ambient a elektronika. Kromě výjimečné atmosféry nabízí klub i slušné technické zázemí, které během koncertů přispívá ke kvalitnímu zvuku.

Klub začal vznikat v roce 1994 v samotném centru města Olomouce, v historickém domě z 15. století s velice zajímavou minulostí. Místo, kde kdysi bývala solnice nebo naposledy sklad stavebního materiálu, během roku a půl nadšenci z řad místních milovníků jazzové hudby zrekonstruovali na jazzový klub. Ten pak v letech 2000 a 2011 prošel další rekonstrukcí, kdy se interiér proměnil do dnešní podoby. Název klubu odkazuje na cimrmanovskou poetiku.

Jazz Tibet Club vznikl z nadšení a se stále stejnou motivací je i veden, což – jak věříme – je cítit. Ideální velikost klubu, zaručující pohodlí a zároveň těsný kontakt hudebníků s publikem, navíc přispívá k tolik žádoucí kontaktní atmosféře. Ve chvílích, kdy unikátní prostředí, hudba i atmosféra v publiku společně zarezonují, vzniká jen těžko popsatelný mimosmyslový zážitek.

To vše je důvodem, proč do Jazz Tibet Clubu každoročně zavítají vynikající hudebníci z České republiky, Evropy i celého světa, a že se sem tak rádi vracejí. Budeme moc rádi, pokud se i vám stane druhým domovem. Jazz Tibet Club žije živou hudbou.