Akademie karate Olomouc
SPORT

Akademie karate Olomouc
Dolní náměstí 56/32, Olomouc

Navigovat Navigovat
724 393 476
e-mail: info@karate-olomouc.cz
web: www.karate-olomouc.cz

OD ROKU 2014 VYUČUJEME TRADIČNÍ I SPORTOVNÍ KARATE V OLOMOUCI

TRADIČNÍ KARATE představuje původní hodnoty tohoto bojového umění – BUDO, sebeovládání, etiketa, disciplína, sebeobrana. Tradiční karate používá zejména přímočaré techniky úderů a kopů, které procvičuje v sestavách pohybů zvaných „kata“ a v cvičném boji, kterému se říká „kumite“. Tradiční karate je název pro styl karate, který se vyznačuje velkým důrazem na detail provedení jednotlivých technik v souladu s principy biomechaniky lidského těla.

Vyučujeme také SPORTOVNÍ KARATE, které má za cíl sportovní výsledky, sportovní cíle a sportovní zaměření. Zaměřujeme se poskytnout cvičícím členům profesionální zázemí, výuku karate, sebeobranu a aby toto bojové umění je provázelo po celý život a dalo jim nejen zlepšení fyzické kondice, ale také naučilo respektovat pravidla.

ČLENSTVÍ V „NÁRODNÍCH I MEZINÁRODNÍCH“ ORGANIZACÍCH
V České unii bojových umění (ČUBU), jsou začleněny krajské a národní karate federace a svazy. Díky členství (akademie karate Olomouc je členem) v těchto krajských, národních federacích a svazech, se můžeme účastnit krajských, národních pohárů, mezinárodních soutěží (Grand Prix) pořádaných v ČR a mistrovství ČR. Tyto národní federace a svazy jsou začleněny dále do mezinárodních svazů a federací, kde si můžeme porovnat své dovednosti na mezinárodní úrovni jako je: mistrovství Evropy či mistrovství světa. Dále se můžeme zúčastnit národních i mezinárodních seminářů vedené Japonskými mistry a specializovaných školení trenérů a rozhodčích vedené lektory vysokých škol ve sportovním odvětví, vědeckých pracovníků a kondičních trenérů.