Bunkr v Přáslavicích u Olomouce
PAMÁTKY

Bunkr v Přáslavicích u Olomouce
Navigovat Navigovat Facebook Instagram

Přáslavice 335, 78354 Přáslavice


Telefon: 605945125
E-mail: bunkr@flenexa.com
Web: www.bunkrpraslavice.cz

Bunkr v Přáslavicích u Olomouce z roku 1976 je jedinou záložní zesilovací stanicí, která je na území ČR přístupná veřejnosti. Tyto masivní bunkry, které měly v době Studené války vydržet útok z bezprostřední blízkosti, byly součástí tzv. Národního kabelového okruhu. Byla to stovky kilometrů dlouhá kabelová síť budovaná od 60. let 20. století na území České republiky. V okolí některých měst, mj. Olomouce, vznikl důmyslný spletenec podzemních chodeb s řadou servisních budov na povrchu.
Prohlídková trasa trvá kolem hodiny. Návštěvníci během ní projdou několika podzemními patry, kde se nachází zachovalé a zcela původní vybavení bunkru. Podívat se mohou do sálů ústředen, do tzv. baterkových sálů nebo do technologických prostor, které sloužily pro zachování bojeschopnosti při různém stupni radiace v okolí. Pro řadu osob jsou zajímavé i servisní prostory pro personál, jako je kuchyň, ložnice či jídelna. A samozřejmě místnosti, odkud na komunikaci a dění v bunkru dohlížela tajná policie.

VSTUPNÉ:
Děti do 6 let: zdarma
Děti od 6 do 15 let: 190,- Kč
Dospělí: 250,- Kč
Senioři nad 65 let: 190,- Kč

SKUPINOVÉ PROHLÍDKY NA OBJEDNÁNÍ.
Pokud máte zájem o prohlídku v jiném termínu, než který je uveden ve formuláři nebo jste větší skupina, nabízíme možnost objednat mimořádnou skupinovou prohlídku dle Vašich individuálních časových požadavků. Počet účastníků prohlídky může být 1 – 20 osob.
Základní cena za takovou skupinovou prohlídku je 3.900,- Kč.