Umělecké centrum Univerzity Palackého
VZDĚLÁNÍ

Umělecké centrum Univerzity Palackého
Navigovat Navigovat Facebook

Univerzitní 3, Olomouc


Web: uc.upol.cz/

Umělecké centrum Univerzity Palackého
5 kateder | 1 epicentrum vzdělání a kultury
Barokní budova bývalého jezuitského konviktu z 16. století. Jedna z historicky nejstarších součástí Univerzity Palackého, z níž se po velkorysé rekonstrukci v roce 2002 stalo moderní akademické prostředí a jádro kulturního dění v Olomouci.

Základna výuky dějin umění, filmové a divadelní vědy, televizních studií, hudební výchovy, muzikologie a výtvarné výchovy. Rozsáhlý komplex s fascinující historickou stopou, v němž se vedle poslucháren, ateliérů či filmových a divadelních sálů nachází také jedna z nejzachovalějších celorepublikových památek - atmosférická Kaple Božího Těla.

Domovské sídlo kreativních studentských organizací Pastiche Filmz a StuArt, sboru ATENEO, projektu Reactor či studentského rádia UP AIR. Klíčové centrum dění filmového festivalu Academia Film Olomouc (AFO) a Přehlídky filmové animace a současného umění (PAF), stejně tak renomované Divadelní Flory, Olomouckých barokních slavností či festivalu MusicOlomouc.

Takové je ve zkratce Umělecké centrum Univerzity Palackého. Nejenom útočiště pro současnou výuku a výzkum v podmanivých historických kulisách, ale rovněž organismus dýchající skrze každodenní umělecký a kulturní život.